Styrelse


Styrelsen för Lions Cancerfond Väst

För verksamhetsår 2020/2021 ingår följande personer i styrelsen.

Roll Namn Klubb Vald till E-mail
Lars-Göran Larsson Ordförande Facebooks-gruppen Lars-Göran Larsson Lions Club Lerum 2021-06-30 ordf@lionscancerfond.se
Ledamot Vice ordf. Sekreterare Anette Eiserman-Wikström Lions Club Mölndal 2022-06-30 annette@lionscancerfond.se
Ledamot Kassör Magnus Bjerkander Lions Club Bjärke 2021-06-30 kassor@lionscancerfond.se
Said Blomqvist Ledamot Forskningsråd Said Blomqvist Lions Club Göteborg Tuve/Säve 2021-06-30 said@lionscancerfond.se
Ledamot Forskningsråd Hans Strid Lions Club Ulricehamn 2021-06-30 hans@lionscancerfond.se
Lena Älveborn Larsson Ledamot Ansvarig medhjälpare Lena Älveborn Larsson Lions Club Hindås 2022-06-30 lena@lionscancerfond.se
Ledamot Facebookgruppen Mats Karlsson Lions Club Mariestad 2022-06-30 mats@lionscancerfond.se
Ledamot Facebookgruppen Bertil Tunje Lions Club Borås Ullsaxen 2022-06-30 bertil@lionscancerfond.se
Suppleant Nils-Eric Magnusson Lions Club Borås 2021-06-30 nils-eric@lionscancerfond.se
Adjungerad/webbmaster Facebookgruppen Per Blomstrand Lions Club Uddevalla 2021-06-30 webbmaster@lionscancerfond.se
Medhjälpare  
Britt-Marie Larsen Britt-Marie Larsen Lions Club Hindås britt-marie@lionscancerfond.se
Thomas Siesing Lions Club Hindås thomas@lionscancerfond.se
Revisorer och suppleanter
Lots Ekonomi Revisionsbyrån Venemyr AB Revisor Ingemar Venemyr Lions Club Skövde/Ryd 2021-06-30 info@venemyr.se
Skogsberg revision Skogsberg Revision AB Revisorssuppleant Lars Skogsberg Lions Club Lyrestad/Hasslerör 2021-06-30 lars@skogsberg.com
Revisor Thomas Siesing Lions Club Hindås 2021-06-30 thomas@lionscancerfond.se
Revisorssuppleant Göran Sandberg Lions Club Uddevalla 2021-06-30 gran.0522.73235@telia.com
Ambassadörer  
Lars Brorsson Ambassadör Lars Brorsson Lions Club Falköping lars@brorsson.one
Lothar Schelp Ambassadör Lothar Schelp Lions Club Skövde/Ryd mari-lot@hotmail.com
Inge Hävner Ambassadör Inge Hävner Lions Club Mariestad inge.havner@gmail.com
Ambassadör Sture Branmark Lions Club Herrljunga sture.branmark@herrljungacider.se
Ambassadör Rolf Lövgren Lions Club Sotenäs rolf.lovgren@telia.com
Ambassadör Claes I Helgesson Lions Club Göteborg Gathenhielm
Ambassadör Lars Ersmarker Lions Club Skövde lars.ersmarker@gmail.com