Styrelse


Styrelsen för Lions Cancerfond Väst

Vid distriktsmötet den 27 april 2019 utsågs nedanstående styrelse:

Roll Namn Klubb till E-mail
Lars Ersmarker Ordförande Lars Ersmarker Lions Club Skövde 2020-06-30 ordf@lionscancerfond.se Tel.: 0706 087 184
Ledamot Vice ordf. Sekreterare Anette Eiserman-Wikström Lions Club Mölndal 2020-06-30 annette@lionscancerfond.se
Lars-Göran Larsson Ledamot Forskningsråd Lars-Göran Larsson Lions Club Lerum 2021-06-30 lars-goran@lionscancerfond.se
Said Blomqvist Ledamot Forskningsråd Said Blomqvist Lions Club Göteborg Tuve/Säve 2020-06-30 said@lionscancerfond.se
Tomas Mannerås Ledamot Marknad Tomas Mannerås Lions Club Göteborg Gothia 2020-06-30 tomas@lionscancerfond.se
Jill Nordh Ledamot Samordning Jill Nordh Lions Club Hindås 2021-06-30 jill@lionscancerfond.se
Ledamot Hans Strid Lions Club Ulricehamn 2021-06-30 hans@lionscancerfond.se
Per Blomstrand Adjungerad/webbmaster Per Blomstrand Lions Club Uddevalla 2020-06-30 webbmaster@lionscancerfond.se
Adjungerad Kassör Magnus Bjerkander Lions Club Bjärke 2020-06-30 kassor@lionscancerfond.se
Suppleant Mats Karlsson Lions Club Mariestad 2020-06-30
Suppleant Bertil Tunje Lions Club Borås Ullsaxen 2020-06-30
Medhjälpare  
Lena Älveborn Larsson Lena Älveborn Larsson Lions Club Hindås lena@lionscancerfond.se
Britt-Marie Larsen Britt-Marie Larsen Lions Club Hindås britt-marie@lionscancerfond.se
Revisorer och suppleanter
Revisionsbyrån Venemyr AB Revisor Ingemar Venemyr Lions Club Skövde/Ryd 2020-06-30 info@venemyr.se
Skogsberg Revision AB Revisorssuppleant Lars Skogsberg Lions Club Lyrestad/Hasslerör 2020-06-30 lars@skogsberg.com
Revisor Thomas Siesing Lions Club Hindås 2020-06-30 thomas@lionscancerfond.se
Revisorssuppleant Göran Sandberg Lions Club Uddevalla 2020-06-30
Ambassadörer  
Lars Brorsson Ambassadör Lars Brorsson Lions Club Falköping E-mail:
Lothar Schelp Ambassadör Lothar Schelp Lions Club Skövde/Ryd E-mail: lothar@lionscancerfond.se
Inge Hävner Ambasadör Inge Hävner Lions Club Mariestad E-mail: inge@lionscancerfond.se